KONFERENCJA 2022

 

 

 

  KONFERENCJA 2022

 

 KUP BILET

NASZA MISJA

Chrześcijańska Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości APTISSIMI jest organizatorem corocznej Konferencji dla ludzi biznesu. Misją naszej Fundacji jest łączenie ponadczasowych wartości chrześcijańskich z profesjonalnymi kompetencjami biznesowymi. 

Nasze konferencje gromadzą grono ciekawych prelegentów, praktyków biznesu, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Konferencje APTISSIMI to owocny czas spotkań na żywo, rozmów z innymi biznesmenami, czas networkingu i wymiany doświadczeń – przy dobrej kawie i w miłej atmosferze.

Zapraszamy przedsiębiorców, menadżerów, właścicieli firm oraz wszystkie osoby zainteresowane przedsiębiorczością i rozwojem.

Wszystko po to, aby stawać się APTISSIMI- Najlepszymi z Najlepszych. 

 

POPRZEDNIE EDYCJE

Poznaj ducha naszych Konferencji i obejrzyj wideo relację z ostatniej Konferencji z 17.09.2021. 

Podczas Konferencji uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczących przywództwa, kultury organizacji, projektowego podejścia w biznesie, budowania strategii czy zarządzania firmą w czasie kryzysu. 
8 prelegentów - trenerów i praktyków biznesu - podzieliło się z uczestnikami najcenniejszymi wnioskami z prowadzenia własnych firm i pracy z przedsiębiorcami. 

 

PRELEGENCI

BEATA JAKONIUK-WOJCIESZAK

Dziennikarka telewizyjna, coach holistyczny i mówca motywacyjny. Wykładowca akademicki i trener w zakresie personal brandingu, komunikacji i autoprezentacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie mediów, coachingu biznesu, internetu i obszaru Social Media. Coach ICC i NMC. Autorka programu „Teraz kobiety” i „Tu kobiety”; prowadząca m.in. „Gość jedynki”, „Tygodnik polityczny jedynki”, „Tydzień”, „ Bo ja wybieram zdrowie” i wielu innych. Jest fito i naturoterapeutką z dyplomem mistrza, inspiruje innych do życia w równowadze i zdrowiu. Prowadzi swoją firmę - ecologicznie.

DAGMARA KONARSKA

Właścicielka firmy konsultingowej New Culture Institute. Konsultant  biznesowy, coach przywództwa, praktyk zarządzania  z 25 letnim doświadczeniem menadżerskim. Pasjonatka rozwoju osobistego. Koncentruje się na wdrażaniu transformacyjnego przywództwa oraz wzmacnianiu kompetencji menadżerskich. Wspiera budowanie skutecznych zespołów w biznesie wykorzystując narzędzia psychometryczne FACET5. Powołała i prowadzi, wspólnie z mężem Ireneuszem, Chrześcijańską Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości APTISSIMI. W jej ramach powstała Akademia Przedsiębiorczości, która skupia się na rozwijaniu kompetencji przedsiębiorców, którzy w swojej działalności biznesowej chcą się opierać na wartościach chrześcijańskich.

ROMAN SZYMCZAK

Trener biznesu i ekspert trade marketingu. Specjalizuje się w rozwiązaniach zwiększających efektywność punktów detalicznych. Pracował na stanowiskach menadżerskich dla takich firm jak: Makro Cash & Carry, Tradis, Kaufland. Doświadczony przedsiębiorca i prezes Aggeo. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych oraz uznanym prelegentem wielu konferencji branżowych. Prowadzi zaawansowane projekty doradcze i szkoleniowe głównie dla branży farmaceutycznej i FMCG. Może poszczycić się współpracą z ponad 75 firmami. Wdrożył około 90 projektów szkoleniowych i doradczych, przeszkolił ponad 10 000 osób. Jest autorem książki: „Merchandising – Zarządzanie kategorią w punkcie sprzedaży”.

IRENEUSZ KONARSKI

Doradca ds. strategii i rozwoju organizacji. Absolwent SGH-MBA i Politechniki Warszawskiej. Ekspert w obszarze e-mobility, magazynowania energii oraz odnawialnych źródeł energii. Posiada 25-letnie doświadczenie zarządcze w organizacjach i projektach dotyczących obszarów sprzedaży, rozwoju i ekspansji zagranicznej. Praktyk z szerokim spektrum doświadczeń nabytych w strategicznych projektach (m.in. przygotowanie Stadionu Narodowego na UEFA EURO 2012™) oraz we własnych przedsięwzięciach biznesowych. Od wielu lat pełni funkcje dyrektora sprzedaży w spółkach technologicznych z polskim kapitałem. Współtwórca start’upów Tangram Battery sp. z o.o. i IntLimo sp. z o.o.
Fundator i Prezes Chrześcijańskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości APTISSIMI.

HANNA KURCIŃSKA

Absolwentka Wydziału Chemii UW i i Podyplomowych Studiów z Kosmetologii na Politechnice Łódzkiej. Absolwentka Akademii Przedsiębiorczości APTISSIMI. Prowadzi Laboratorium Chemiczne i firmę kosmetyczną Hagi. Obydwie rodzinne firmy tworzyła od początku. Hagi po polska rodzinna firma kosmetyków naturalnych łącząca miłość do natury z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą chemiczną. Oferuje szeroką ofertę dla wegan, wegetarian, alergików i dzieci.  Pasjonatka, liderka stawiająca na pracę zespołową, lubiąca ludzi, z którymi realizuje swoje zamierzenia. Uzyskała 2 międzynarodowe nagrody w Szwecji i Berlinie za innowacyjne produkty do pielęgnacji skóry w różnej fazie cyklu. Po ukończeniu Akademii APTISSIMI zrozumiała i uporządkowała podejście do biznesu.

MACIEJ EJDYS

Jest prezesem firmy Archime, która realizuje usługi z branży projektowo-budowlanej dla firm usługowych i produkcyjnych. Firma zajmuje się pełnym nadzorem budynków, przejmując wszystkie działania dotyczące procesu inwestycyjnego – od projektu, odbiór inwestycji po przeglądy budynków. Jako lider zespołu sprawuje pieczę nad rozwojem firmy, budowaniem stabilnej pozycji na rynku,  jak również pozyskiwaniem nowych kontraktów poprzez wdrażanie nowych, często niestandardowych rozwiązań poprawiających efektywność pracy. Absolwent Akademii Przedsiębiorczości APTISSIMI. Według Macieja APTISSIMI to szkoła liderów, która jak stwierdza zmienia kompletnie podejście do biznesu.

KS DR PRZEMYSŁAW KRÓL

Kapłan w Zgromadzeniu Księży Sercanów. Doktor nauk teologicznych specjalizujący się w katolickiej nauce społecznej. Ukończył Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W pracy naukowej zajmuje się moralnością podatkową. Od 2007 r. prowadzi Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, grupujące osoby z różnych branż, które łączy pragnienie poszanowania wartości w biznesie oraz troska o głębokie życie duchowe.

MAGDALENA BANKS

Właścicielka i zwinna szefowa firmy HR -Tobea. Z wykształcenia prawnik, który od dokumentów znacznie bardziej woli ludzi, psychologię biznesu i innowacje. Akredytowany konsultant Harrison Assessments. Project manager z certyfikatem IPMA. Wykładowca i trener. Zaangażowana aktywnie w działalność w stowarzyszeniach biznesowych, współpracuje z przedsiębiorcami z Polski i ze świata. Dostarcza klientom szerszej perspektywy, którą zdobyła, prowadząc własny biznes, w czasie studiów doktoranckich z komunikacji społecznej i nauk o poznaniu (UMCS) czy podczas wieloletniego pobytu w Wielkiej Brytanii. Ceni współpracę opartą na zaufaniu, otwartości i szczerości. Jest ambasadorką działań przemyślanych, długofalowych, w kontrze do pracy ad hoc, krótkowzroczności i sceptycyzmu.

JOANNA PRZYBYŁO

Od lat związana z branżą muzyczną jako manager i producent koncertów. Obecnie A&R w firmie Sirens zajmującej się kreatywnym dobieraniem muzyki do reklam, filmów i seriali. Posługuje również w kościele, koordynując zespół kreatywny i odpowiadając za PR. Zaprzyjaźniona z Big Call. Center of Servant Leadership Poland. Uczestniczka programu Pasterski Redyk „Serce pasterza – droga każdego servant lidera”, gdzie w niestandardowy sposób liderzy uczą się kompetencji Servant Lidera. Prelegentka podzieli się swoim doświadczeniem pokonywania kilkudziesięciu kilometrów ze stadem owiec - cennej lekcji i transformacji, która, jak sama mówi, zmieniała całkowicie jej życie i podejście do przywództwa.

WOJCIECH SUDA

Przedsiębiorca, ekspert lean management i kaizen, trener biznesu z kilkunastoletnim  doświadczeniem w pracy na wszystkich szczeblach projektów doradczych: od analityka poprzez Project manager’a do partnera wspierającego biznesy Klientów. Pomaga w zwiększeniu rentowności firm, wzroście efektywności, poprawie jakości oraz redukcji kosztów. Współzałożyciel firmy Kaizendo, twórca Instytutu Efektywności Zarządzania, wspólnik w Pracowni Synergii. Aktywnie działa  w organizacjach networkingowych dla przedsiębiorców. Szkoli i uczy, aby Klienci mogli w sposób ciągły doskonalić swoje organizacje.

KUP BILET

KUP BILET

PROGRAM KONFERENCJI

Temat: PRZEZWYCIĘŻAĆ. PRZEMIENIAĆ. PRZEWODZIĆ. JAK STAWAĆ SIĘ CHARYZMATYCZNYM LIDEREM W BIZNESIE?

8:00 – 8:40 Msza Święta*

8:40 – 9:00 Rejestracja/ Networking/ Kawa


9:00 – 13.00  BLOK PORANNY

09:00 – 09:15 Rozpoczęcie

09:15 – 10.00 BEATA JAKONIUK-WOJCIESZAK

Temat: Wszystko zaczyna się w głowie. Jak odnosząc sukces ocalić siebie?
W swojej prelekcji: „Wszystko zaczyna się w głowie. Jak odnosząc sukces ocalić siebie?” opowie o relacji między ciałem, umysłem a duchem i naszym zdrowiem oraz odsłoni, co stoi za jej życiową receptą „Być wolną i dawać wolność”. Po tej prelekcji dowiesz się dlaczego nie warto odkładać życia na później. Dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym zainspiruje nas do zmiany perspektywy myślenia. Będzie to dobra okazja, aby zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć się swoim priorytetom, ale również rzeczom, w które angażujemy nasze serce.

10:00 – 10:45 DAGMARA KONARSKA

Temat: Skąd się biorą liderzy? Przepis na lidera.
Czy liderem się trzeba urodzić, czy liderem się staje? Oto pytanie, które nieustająco nurtuje większość z nas. Czym jest charyzma i co wyróżnia liderów? – z tym pytaniem zmierzy się Dagmara Konarska, ekspert ds. przywództwa, liderka z zawodu i z zamiłowania.

10.45 - 11.15 Kawa

11.15 – 12.00 ROMAN SZYMCZAK

Temat: Od solisty do lidera, który buduje społeczności i pomnaża potencjał.
Roman Szymczak od wielu lat prowadzi swoją działalność systematycznie zwiększając jej zakres i zasięg. W DNA przedsiębiorcy jest pomnażanie – Roman opowie nam jak pomnażać skutecznie potencjał i kapitał poprzez synergie. Świadome budowanie wieloaspektowych ekosystemów pozwala przedsiębiorcy osiągnąć nieporównywalnie więcej.

12.00 – 12.45 IRENEUSZ KONARSKI, HANNA KURCIŃSKA, MACIEJ EJDYS

Temat: Akademia APTISSIMI odpowiedzią na potrzebę jakości i wartości w biznesie.
Świat biznesu potrzebuje skutecznych liderów z wartościami. Potrzebujemy stale się kształcić i rozwijać, gdyż nie ma rozwoju firm bez rozwoju ich liderów. Po co powstała Akademia APTISSIMI opowie Prezes Fundacji Aptissimi - Ireneusz Konarski.  Absolwenci Akademii - Hanna Kurcińska i Maciej Ejdys powiedzą, jak zmieniają się i rosną ich firmy, wraz z rozwojem ich liderów.

12.45 - 13.45 Obiad

  

13.45 - 17.30   BLOK POPOŁUDNIOWY

13.45 – 14.15 Niespodzianka

14:15 – 14.45 KS DR PRZEMYSŁAW KRÓL

Temat: Wybrany do biznesu. O godności powołania lidera.
W swoim wystąpieniu ks Przemysław Król opowie o prawdziwej godności liderów w biznesie. Jak łączyć swoje codzienne wyzwania z tym, kim jestem i do czego jestem powołany. Ważne jest to, aby nie zatracić siebie w wykonywaniu pracy i zadbać o przestrzeń na zatrzymanie się na chwilę w poszukaniu odpowiedzi: dlaczego prowadzę swój biznes i robię to, co robię?

14.45 – 15.30 MAGDALENA BANKS

Temat: Mądry zarządca wiedzy i talentów. Jak zatrudniać i rozwijać pracowników w trudnych czasach?
Pozyskanie kompetentnego i lojalnego pracownika jest dziś jednym z największych wyzwań dla pracodawców. Magdalena Banks -  doświadczony HR-owiec podzieli się swoimi obserwacjami na temat transformującego się rynku pracy. W swojej prelekcji podpowie sposób na skuteczną rekrutację do sektora średnich przedsiębiorstw oraz udzieli recepty na uniknięcie dużej rotacji w zespole.

15.30 - 16.00 Kawa

16:00 – 16:45 JOANNA PRZYBYŁO

Temat: Przyszłość należy do przywódców służebnych. Czego współcześni liderzy mogą nauczyć się od pasterzy?
Co pasterz i jego owce mają wspólnego z biznesem? Jak zmienia się podejście do przywództwa dzięki ekstremalnym doświadczeniom opowie Joanna Przybyło, uczestniczka niezwykłych wypraw pasterskich. Przywództwo służebne w praktyce – misja Big Call. Center of Servant Leadership Poland.

16:45 – 17:30 WOJCIECH SUDA

Temat: Czy destrukcja może być twórcza? Od chaosu do efektywności.
Efektywnie działająca organizacja dążeniem każdego przedsiębiorcy. Jak taką zbudować i utrzymać? O narzędziach w rękach lidera prowadzących do efektywności opowie Wojtek Suda, znawca i praktyk metodyki LEAN. Każdy przedsiębiorca może skorzystać ze sprawdzonych metod poprawy efektywności i obrać kurs na ciągłe doskonalenie.

*Chętnych zapraszamy do wcześniejszego przybycia do kaplicy CMA na wspólną Mszę Świętą o godz. 8.00. 

 

Cena biletu na Konferencję - 349 zł.

Temat: PRZEZWYCIĘŻAĆ. PRZEMIENIAĆ. PRZEWODZIĆ. JAK STAWAĆ SIĘ CHARYZMATYCZNYM LIDEREM W BIZNESIE?

8:00 – 8:40 Msza Święta*

8:40 – 9:00 Rejestracja/ Networking/ Kawa


9:00 – 13.00  BLOK PORANNY

09:00 – 09:15 Rozpoczęcie

09:15 – 10.00 BEATA JAKONIUK-WOJCIESZAK

Temat: Wszystko zaczyna się w głowie. Jak odnosząc sukces ocalić siebie?
W swojej prelekcji: „Wszystko zaczyna się w głowie. Jak odnosząc sukces ocalić siebie?” opowie o relacji między ciałem, umysłem a duchem i naszym zdrowiem oraz odsłoni, co stoi za jej życiową receptą „Być wolną i dawać wolność”. Po tej prelekcji dowiesz się dlaczego nie warto odkładać życia na później. Dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym zainspiruje nas do zmiany perspektywy myślenia. Będzie to dobra okazja, aby zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć się swoim priorytetom, ale również rzeczom, w które angażujemy nasze serce.

10:00 – 10:45 DAGMARA KONARSKA

Temat: Skąd się biorą liderzy? Przepis na lidera.
Czy liderem się trzeba urodzić, czy liderem się staje? Oto pytanie, które nieustająco nurtuje większość z nas. Czym jest charyzma i co wyróżnia liderów? – z tym pytaniem zmierzy się Dagmara Konarska, ekspert ds. przywództwa, liderka z zawodu i z zamiłowania.

10.45 - 11.15 Kawa

11.15 – 12.00 ROMAN SZYMCZAK

Temat: Od solisty do lidera, który buduje społeczności i pomnaża potencjał.
Roman Szymczak od wielu lat prowadzi swoją działalność systematycznie zwiększając jej zakres i zasięg. W DNA przedsiębiorcy jest pomnażanie – Roman opowie nam jak pomnażać skutecznie potencjał i kapitał poprzez synergie. Świadome budowanie wieloaspektowych ekosystemów pozwala przedsiębiorcy osiągnąć nieporównywalnie więcej.

12.00 – 12.45 IRENEUSZ KONARSKI, HANNA KURCIŃSKA, MACIEJ EJDYS

Temat: Akademia APTISSIMI odpowiedzią na potrzebę jakości i wartości w biznesie.
Świat biznesu potrzebuje skutecznych liderów z wartościami. Potrzebujemy stale się kształcić i rozwijać, gdyż nie ma rozwoju firm bez rozwoju ich liderów. Po co powstała Akademia APTISSIMI opowie Prezes Fundacji Aptissimi - Ireneusz Konarski.  Absolwenci Akademii - Hanna Kurcińska i Maciej Ejdys powiedzą, jak zmieniają się i rosną ich firmy, wraz z rozwojem ich liderów.

12.45 - 13.45 Obiad

  

13.45 - 17.30   BLOK POPOŁUDNIOWY

13.45 – 14.15 Niespodzianka

14:15 – 14.45 KS DR PRZEMYSŁAW KRÓL

Temat: Wybrany do biznesu. O godności powołania lidera.
W swoim wystąpieniu ks Przemysław Król opowie o prawdziwej godności liderów w biznesie. Jak łączyć swoje codzienne wyzwania z tym, kim jestem i do czego jestem powołany. Ważne jest to, aby nie zatracić siebie w wykonywaniu pracy i zadbać o przestrzeń na zatrzymanie się na chwilę w poszukaniu odpowiedzi: dlaczego prowadzę swój biznes i robię to, co robię?

14.45 – 15.30 MAGDALENA BANKS

Temat: Mądry zarządca wiedzy i talentów. Jak zatrudniać i rozwijać pracowników w trudnych czasach?
Pozyskanie kompetentnego i lojalnego pracownika jest dziś jednym z największych wyzwań dla pracodawców. Magdalena Banks -  doświadczony HR-owiec podzieli się swoimi obserwacjami na temat transformującego się rynku pracy. W swojej prelekcji podpowie sposób na skuteczną rekrutację do sektora średnich przedsiębiorstw oraz udzieli recepty na uniknięcie dużej rotacji w zespole.

15.30 - 16.00 Kawa

16:00 – 16:45 JOANNA PRZYBYŁO

Temat: Przyszłość należy do przywódców służebnych. Czego współcześni liderzy mogą nauczyć się od pasterzy?
Co pasterz i jego owce mają wspólnego z biznesem? Jak zmienia się podejście do przywództwa dzięki ekstremalnym doświadczeniom opowie Joanna Przybyło, uczestniczka niezwykłych wypraw pasterskich. Przywództwo służebne w praktyce – misja Big Call. Center of Servant Leadership Poland.

16:45 – 17:30 WOJCIECH SUDA

Temat: Czy destrukcja może być twórcza? Od chaosu do efektywności.
Efektywnie działająca organizacja dążeniem każdego przedsiębiorcy. Jak taką zbudować i utrzymać? O narzędziach w rękach lidera prowadzących do efektywności opowie Wojtek Suda, znawca i praktyk metodyki LEAN. Każdy przedsiębiorca może skorzystać ze sprawdzonych metod poprawy efektywności i obrać kurs na ciągłe doskonalenie.

*Chętnych zapraszamy do wcześniejszego przybycia do kaplicy CMA na wspólną Mszę Świętą o godz. 8.00. 

 

Cena biletu na Konferencję - 349 zł.

MIEJSCE KONFERENCJI

Centrum Misji Afrykańskich to nowoczesny ośrodek konferencyjny położony w zacisznej otulinie Puszczy Kampinoskiej, w miejscowości Borzęcin Duży, zlokalizowanej niecałe pół godziny drogi od centrum Warszawy. Miejsce to daje Państwu niepowtarzalną okazję do oderwania się od dzisiejszego zabieganego świata i nabrania dystansu.

Adres: 
Centrum Misji Afrykańskich (CMA), Borzęcin Duży k. Warszawy, ul. Warszawska 826, 05-083 Zaborów

Sprawdź jak dojechać?  

 

 

Centrum Misji Afrykańskich to nowoczesny ośrodek konferencyjny położony w zacisznej otulinie Puszczy Kampinoskiej, w miejscowości Borzęcin Duży, zlokalizowanej niecałe pół godziny drogi od centrum Warszawy. Miejsce to daje Państwu niepowtarzalną okazję do oderwania się od dzisiejszego zabieganego świata i nabrania dystansu.

Adres: 
Centrum Misji Afrykańskich (CMA), Borzęcin Duży k. Warszawy, ul. Warszawska 826, 05-083 Zaborów

Sprawdź jak dojechać?  

 

 

DZIĘKUJEMY!

Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne!

BNP PARIBAS 80 1600 1417 1867 9252 1000 0001

Dołącz do APTISSIMI!

Bądź z nami na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter.

.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

kontakt@aptissimi.pl

602 206 524

Adres biura:
Ul. Plantowa 5,
05-830 Nadarzyn

APTISSIMI
Chrześcijańska Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości

NIP: 9512508373
Regon: 387261640
KRS: 0000863233

Siedziba:
ul. Szolc-Rogozińskiego 19/81,
02-777 Warszawa